Markete Giriş Stratejisi ve Kullanıcı Edinimi

Puli'nin Hedef Kitlesi, Pazarlama Planı ve Satış Stratejisi, Uzun Vadeli Büyüme İçin Çok Önemlidir
Glassmeyer/McNamee Dijital Stratejiler Merkezi'ne göre, "Mobil oyun endüstrisi şu anda 68,5 milyar dolar değerinde ve en büyük oyun şirketlerinin çoğu bu alana büyük yatırımlar yapıyor. ''Mobil teklifler, ancak daha küçük geliştiriciler genellikle aynı kaynaklara ve kurumsal bilgiye sahip değil."
Neyse ki, pazarlama fikri mülkiyet yönetimi gibi önemli konuları kapsayan uygun bir pazara açılma stratejisi geliştirmek için Puli Token'dakiler gibi daha küçük ekipler için kapsamlı bir oyun kitabı mevcuttur (örneğin, logomuzun ticari marka koruması için başvuruda bulunduk) ), AAA oyunlarda iş modelleri ve finansman ve fiyatlandırma stratejileri. Digital Strategies tarafından sağlanan kılavuzu kullanarak aşağıdaki pazara açılma stratejisini geliştirdik:
Kullanıcı Edinimi İçin Pazarlama Ortakları: Mobil oyun endüstrisi benzersizdir ve özel bir reklam markası gerektirir. Puli Token olarak ekip, oyunlara odaklanan bağımsız bir tam hizmet mobil pazarlama ajansı olan Udonis ile ortaklık kurdu. Özel bir not olarak, bu özel ajans ayrıca Web3 yöntemlerinde akıllıdır ve kripto para birimleri konusunda akıllıca konuşabilir ve genellikle kripto merkezli uygulamalarla reklamcılıkla ilişkilendirilen çalkantılı sularda gezinebilir. Udonis'in sloganı "Kullanıcı Edinmeyi Çalıştırmak"tır. Puli Token'da yapılan çalışmalara aşina olmanın yanı sıra, başarılı yumuşak ve zorlu lansmanlarla arkalarında sağlam bir geçmişe sahip olarak, üst düzey kullanımı yoluyla kullanıcı edinme açısından birlikte çalışmak için değerli bir ortak seçtiğimize eminiz. - Geçiş Reklamı, Afiş ve Ödüllü Reklamlar olarak sunulan uygulama reklamları. Gördüğünüz gibi, kendimizi diğer üst düzey oyun stüdyoları gibi çok geleneksel bir şekilde pazarlamayı planlıyoruz. Bununla birlikte, bu yaklaşımı, uygun satış noktalarına basın bültenleri ve yüksek trafikli sitelerde banner reklamlar ile blockchain oyun pazarında reklam vererek de geliştireceğiz. Ayrıca Influencer Marketing'den yararlanacağız ve YouTube, Twitter ve TikTok gibi hedef kitlemiz için oldukça popüler olan çeşitli sosyal medya kuruluşları aracılığıyla sektördeki önemli KOL'lerle koordinasyon sağlayacağız. Soft Lansmanlar: Puli Token'daki her oyun, önemli Anahtar Performans Göstergelerini (APG'ler) toplamamız için soft bir şekilde başlatılır. Soft bir lansmandan önce ulaşılan ilk ve en önemli APG, 0. Gün elde tutmadır. 0. gün elde tutma hedefleri yaklaşık %30'dur. Test sırasında bu 0. Gün elde tutma rakamına yaklaşırsak, soft lansmana hazır bir ürünümüz olur. Soft bir lansman için doğru pazarı seçmek çok önemlidir. İdeal olarak, benzer kullanıcıların oyunu oynamasını sağlamak için seçilen bölge, birincil lansman pazarıyla aynı dili ve kullanıcı alışkanlıklarını yansıtmalıdır. Aynı zamanda, oyunun ilk durumunda çok fazla verimsizlik olacağından, soft lansman pazarı küçük olmalıdır. Geliştiricilerin oyunu optimize etmesi için gereken sürede, birçok kullanıcı bir daha geri dönmemek üzere oyunu bırakacaktır. Bu nedenle, geliştiriciler potansiyel olarak kazançlı bir kullanıcı tabanının büyük bir bölümünü yabancılaştırma riski taşıdığından, geniş bir hedef pazarda soft bir lansman yapmak risklidir. Oyunu, gelir potansiyelinin sınırlı olduğu daha küçük bir pazarda test etmek çok daha güvenlidir, böylece oyun nihayet daha büyük pazarlarda piyasaya sürüldüğünde daha büyük bir başarıya hazır olur.
Kullanıcı Edinimi İçin Demografikler: Şimdiye kadar oyunlarımızda toplanan demografik bilgiler, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri ile soft bir lansmanın en iyi olduğunu gösterdi. Kültürel olarak yakın ancak soft lansmana göre daha ucuz olan demografi İrlanda, Yeni Zelanda ve Hollanda'yı içerir. Yumuşak lansmanlarımıza uygun diğer kültürler Filipinler, Hindistan ve Türkiye'dir. Asya pazarında yumuşak bir lansman için Tayvan, Hong Kong ve Singapur, ürün performansına ilişkin Temel Performans Göstergelerini (TPG) toplamak için en iyi uygulamalar olarak kabul edilir.
Pazarlama Başarısını Ölçme: Glassmeyer/McNamee Dijital Stratejiler Merkezi'nden alınan bir rapora göre, soft lansman aşamasında çok iyi performans gösteren bir oyunun genel lansmanda başarılı olması muhtemeldir ve bu nedenle, oyunun kanıtladığı gibi daha yüksek bir pazarlama bütçesi boşa gitmeyecektir. Kullanıcıları elde tutma ve onlardan para kazanma yeteneği. Bu arada, yumuşak lansman aşamasında düşük performans gösteren bir oyun, pazarlama için çok fazla para harcamaya değmeyebilir, çünkü bu para potansiyel olarak başka yerlerde daha iyi kullanılabilir. Bir kullanıcıyı yeniden edinmenin, bir kullanıcıyı ilk kez edinmenin 3 katına kadar daha pahalı olabileceği göz önünde bulundurulduğunda, bir lansmanın kullanıcı kazanmak için en uygun maliyetli pencere olduğunu unutmamak önemlidir. Bu nedenle, başlatma penceresi sırasında gereğinden az harcama yapmamak önemlidir. Bir mobil oyun lansmanını pazarlamak için pratik bir kural, oyun geliştirme maliyetlerinin yaklaşık %70'ini pazarlamaya harcamaktır. Bu nedenle, Puli tarafından geliştirilen bir oyunun soft lansmanının tipik maliyeti 15.000 - 20.000 ABD Doları arasında olacaktır. Bu maliyetlerin, bizim boyutumuzdaki bir ürün ve topluluk için uygun miktar olduğu Udonis tarafından da onaylanmıştır.
Pazarlama Başarı Metrikleri: Soft lansmanın yanı sıra zorlu bir lansman sırasında gerekli olan TPG'ler şunlarla ilgilidir: Reklam Harcamalarının Getirisi - Bu ölçüm, hangi pazarlama kanallarının iyi performans gösterdiğini ve hangilerinin olmadığını anlamanıza yardımcı olabilir. Etkileşim - Uzun vadeli eğilimleri anlamak, bir kullanıcının yaşam boyu davranışının nasıl görünebileceğini anlamanıza yardımcı olabilir ve ayrıca kullanıcıların ne zaman kaybolma olasılığının yüksek olduğunu tahmin etmenize yardımcı olabilir. Daha sonra, onları promosyonlar, indirimler, özel etkinlikler veya diğer stratejilerle hedefleyerek oyunu bırakmadan önce onları oyunlarla meşgul tutmak için yeniden etkileşime geçmeye çalışabiliriz. Para Kazanma - Geliri izlemek için kullanılan birçok TPG vardır, ancak daha yaygın olanlardan bazıları ARPU (kullanıcı başına ortalama gelir), ARPDAU (günlük etkin kullanıcı başına ortalama gelir), ARPS (harcama yapan kişi başına ortalama gelir) ve ARPS'dir (ortalama gelir) harcama başına). Hangi TPG'yı kullanacağımız, oyunun doğasına ve kullanıcılara bağlı olacaktır.
İş Modeli: Oynamak için satın al, oynaması ücretsiz, DLC / Premium, sezon geçişleri, savaş geçişleri, uygulama içi satın almalar ve salt abonelikler gibi mobil oyunlarda popüler olan birkaç iş modeli vardır. Puli'deki ekip tarafından geliştirilen her oyun, bu kavramlardan birini ve kazanmak için oyna ve kazanmak için kazan gibi blockchain oyunlarına özgü kavramları uygulayacaktır. Aslında, mevcut oyunumuzun kendi kendine yeterli olmasını sağlayan, geleneksel ve blockchain oyun iş modellerinin birleşimidir.