Müşterinizi Tanıyın (KYC)

KYC hizmetleriyle kayıtlardayız
KYC'nın herhangi bir kripto işleminin gerekli bir parçası olmasının dört nedeni vardır.
Ekip kimliğini oluşturun — Ekip kimliğinin doğrulanması, ekip üyelerinin söyledikleri kişi olduklarını belirlediği için son derece önemlidir. Bu adım, müşterileri tehlikeye atabilecek kimlik hırsızlığı ve diğer suç faaliyetlerinden kaçınmak için gereklidir.
Sahiplerin ihtiyaçlarını destekleyin — KYC kriptoda da kullanılabilir, böylece potansiyel spekülatörler Puli'yi satın almadan önce iyi bilgilendirilmelerine yardımcı olmak için risk toleranslarını ve ihtiyaçlarını değerlendirebilir.
Ekip üyesi etkinliklerinin doğasını anlama — Birçok kullanım senaryosunda, KYC sistemleri, bir kişinin meşru olup olmadığını nitelemek için bir ekibin faaliyetlerini anlamak için kripto işlemlerini de izler.
Kara para aklama risklerini değerlendirin — KYC'nın en önemli kullanım durumlarından biri, sahiplerini kara para aklamaya karşı korumak ve şüpheli herhangi bir yasa dışı faaliyeti tespit etmektir.
PULI'nin çalışma şekliyle gerçekleştirilen çeşitli KYC'lar vardır. Ticari bankacılık ve ticari paypal hesapları buna bir örnektir. Lightspeed Crypto Services, LLC'yi desteklemek için kullanılan KYC'lar başka bir örnektir. Ancak daha geleneksel KYC'lar, Coinscope, Certik ve Interfi Audit gibi kripto hizmetleri tarafından gerçekleştirilen kimlik kontrolleridir.
PULI, Coinscope (2) ve InterFi'de (1) dosyalanmış KYC belgelerine sahiptir.
PULI, DAR Exchange ile bir Video KYC'yı tamamladı ve XT.COM ile yüz yüze bir KYC yaptı. PULI ayrıca Flooz Trade'in yanı sıra Gorilla Diamond ile bir Video KYC yaptı.